E-Ticaret Sitesi Açmak İsteyenlere Önerilerimiz

Bir e-ticaret sitesi kurarak bu şekilde para kazanmak isteyenlerin bilmesi gereken püf noktaları vardır. Domain – hosting hizmeti almak, e-ticaret sitesi yazılım desteği almak, internetten satış için şirket kurmak gibi aşamaları geçtikten sonra her şey tamamsa ve artık satış yapmak için önünüzde hiçbir engel yoksa ilk aşamada yapmanız gerekenleri de bilmenizde fayda var. Bu bilgilerin büyük şirketler tarafından pazarlama stratejileri arasında sayıldığını da hatırlatmak isteriz.

E-ticaret sitesi adresini sosyal medya hesapları aracılığı ile tanıdığınız herkesle paylaşın. Bu işe aile bireylerinizden ve yakın arkadaşlarınızdan başlayın. Onlardan sözlü olarak da sitenizin tanıtımını yapmalarını ve duyulmasına katkı sağlamalarını isteyin. Kişisel sosyal medya hesaplarınızın tümünden sitenizin linkini ve satışta olan ürünlerinizin sayfa linklerini sıklıkla paylaşın. Bu paylaşımların arkadaşlarınızın arkadaşları ve onların da arkadaşlarına ulaşmasını sağlayın. Bu paylaşımlar size az da olsa satış ama çok bilinirlik olarak geri dönecektir. Paylaşımlarınızda arkadaşlarınızdan alışveriş yapmalarını değil, sadece paylaşmalarını isteyin. Bu manevi desteğe kimse “hayır” demeyecektir.
Facebook ve Google reklamları hakkında bilgi edinin. Bütçeniz elverdiğince bu reklamlardan satın alın. Çünkü Google ve Facebook, ağlarına dahil olan kişilerden özel ilgi alanları, yaptıkları iş gibi bilgiler alırlar. Bu platformlarda vereceğiniz reklamlarda da size hedef kitlenizi sorarak o şekilde yönlendirme yaparlar. Bu reklamlar sayesinde doğru kitlelere ulaşmanız mümkündür.
E-ticaret sitesi blogu kurmak da önemli adımlardan biridir. Sitenizin blogunu mutlaka kurun ve güncel olarak yazılar ekleyin. Eklediğiniz yazılar ürünlerinizle, hizmetlerinizle ilgili olsun. Bu blog sitenizin kendini ifade etme alanıdır.
Sosyal medya platformlarındaki sitenizdeki ürünlerle ilgili gruplarda paylaşımlar yapın. Sitenizle ilgili oluşturacağınız sabit bir sanal kartvizit Bu gruplarda bu kartvizite paylaşarak link ekleyin.
Paylaşımlarınızda e-ticaret sitesi satışını artırmak için vaatlerde bulunun. Hediye çeki, indirim kuponu, çekilişler kullanıcıların her zaman ilgisini çeker. Bu vaatlerinizi zamanında gerçekleştirin. Sitenizin güvenilirliğini önemseyin.
Ürünlerinizin videolarını çekin, ancak bu videoların kalitesine özen gösterin. Bu videoları sosyal medyada paylaşın.

Leave a Reply