E-Ticaret Sitenizin Olması Size Neler Sağlar ?

E-Ticaret Sitenizin Olması Size Neler Sağlar

 E-ticaretin avantajları var mıdır?

İnternet yoluyla alışveriş yapmak hayatımıza neler katar? E-ticaretin avantajları var mıdır? Varsa ne gibi avantajları vardır? Bu soruların cevabı aslında internetten alışveriş yapanların hayatının ne derece kolaylaştığının kanıtıdır. Bir de madalyonun diğer yüzü vardır tabii. E-ticaret yoluyla kazanç sağlayanların, yüz yüze ticarete göre ne gibi avantajları vardır? 

  • Bir e-ticaret sitesi belirlenen kurallar çerçevesinde işliyorsa ve sağlaması gereken güveni sağlıyorsa, o siteden alışveriş eden müşteri memnun demektir. Memnun olan müşteri de her zaman sadıktır ve öncelikli tercihi her zaman aynı site olur. Bu da site sahibi için e-ticaret sitesinde müşteri garantisi demektir.
  • E-ticaret sisteminde karlılığı arttırmak mümkündür. Çünkü ticarette karın artması daha az sermayeye, daha az iş gücüne ve daha az lojistiğe bağlıdır. E-ticarette bunlar mümkündür. 
  • E-ticarette, ürün ya da hizmet üreticiden tüketiciye aracısız bir şekilde ulaştırıldığından satış maliyetleri ve tedarik maliyetleri azaltılabilir. 
  •  E- ticarette müşteri ilişkileri elektronik ortamda sağlandığından hızlı ilerler. Buradaki püf noktası sitenin her zaman ulaşılabilir olmasıdır. Çözüm odaklı çalışan birkaç müşteri temsilcisi ile müşteri hizmetlerinde maliyeti azaltılır ve zaman kaybını önlenir. 
  • İnternet üzerinden ticaret yaptığınız bir siteniz varsa dünyaya açılabilirsiniz demektir. Yeni pazarlara ulaşmak e-ticaret sayesinde kolaylaşır. 
  • E-ticarette mağazanız 7 gün 24 saat açıktır. Bu da her dakika satış anlamına gelir. Sabah açıp akşam kapattığınız bir dükkanınız yoktur. Siz uyurken bile para kazanıyorsunuzdur. 
  • Bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapanlar bunun rahatlığını yaşarlar. “Bir tık”la alışveriş yapabiliyor olmanın keyfi ve rahatlığı müşteride zaman içinde bağımlılık yaratır. Site sahibi ise self servis alışveriş sunuyor olmanın avantajlarından faydalanarak kar hacmini artırır. 
  • E-ticaret sitelerinde stok zorunluluğu, dolayısıyla da ürünlerde değer kaybı problemi yaşanmaz. 
  • İnternetten alışverişte süreç hızlı işler. Bu da sitenin sahibinin daha hızlı para kazanması anlamına gelir. 

E-ticarette süreç otomasyonu da hızlı işler. Bu hız hem müşterinin memnun olmasını, hem de site sahibinin hesabındaki bakiyenin hızlıca artmasını sağlar.

Comments are closed.